ALANYA AİLE VE KADIN DESTEK MERKEZİ AÇILDI

20:49:52 | 2020-11-25

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Alanya Belediyesi tarafından 1 yıl gibi kısa bir sürede projelendirilip hayata geçirilen Aile ve Kadın Destek Merkezi, düzenlenen törenle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde hizmete açıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, kadına şiddet olaylarının önüne geçmek, kadın haklarının korunması ve savunulması adına yapım sözü verdiği Alanya Belediyesi Aile ve Kadın Destek Merkezi, 1 yıl gibi kısa bir sürede projelendirilip tamamlanarak hayata geçirildi. Destek merkezi Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya Gazeteciler Cemiyeti ve Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şube Başkanı Gaye Coşkun, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen tören eşliğinde açıldı.Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şube Başkanı Gaye Coşkun Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e projeden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız daha önce verdiği sözler gibi bu sözünü de tuttu. Bundan bir yıl önce projesini Alanya kamuoyu ile paylaşmıştı ve kısa zamanda yapım sözü vermişti. Bugün de burada tüm kadınlar adına kendisine teşekkür ediyorum. Keşke bu tür şeylere ihtiyaç olmasa. Ama bir yanda da acı gerçekler var. Umuyorum ki kadına-erkeğe gence-yaşlıya hayvana kısacası her türlü şiddetin sona erdiği bir dünya diliyorum” dedi. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ise Gaye Coşkun aracılığıyla açılışa telefon bağlantısı ile katıldı. Güllü, “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e tüm kadınlar adına teşekkür ediyorum. Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hazırladı ve hizmete sundu. Kendisinin bu emekleri ve gayretleri her zaman takdirle karşılanacak” ifadelerini kullandı.Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Deniz Özdemir de, kadına yönelik şiddetin artık siyaset kanadıyla da bütünüyle ele alınması gereken bir durum haline geldiğini belirterek, “Bugün fiziksel, duygusal, psikolojik, ekonomik, cinsel şiddet tehdidi yüzünden her kesimden milyonlarca kadın baskı altında yaşıyor, toplumsal hayata daha az katılıyor, zorla evlendiriliyor, eğitim hakkı elinden alınıyor, sakat kalıyor veya öldürülüyor. Şiddetin temeli ailede atılıyor ve toplumca körükleniyor. İnsanlar acımasızca en yakınındakileri öldürebiliyor. Kadına yönelik şiddetin ve sonuçlarının ortadan kaldırılması öncelikle devletin ve siyasal iktidarların tüm kurumlarıyla sorumluluk üstlenmesi, sorunun ortadan kaldırılması için gerekli sosyal politikaların yaşama geçirilmesiyle mümkün olacaktır. Bu anlamda Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

“KADINLARIMIZIN YAŞAM HAKKI İÇİN BÜYÜK BİR ADIM”

Antalya Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Alanya Kadın ve Çocuk Hakları ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu Başkanı Melek Depren kadınların en temel ihtiyaçları olan yaşama hakkının gasp edildiğini, son yıllarda kadın cinayetlerinin hızla arttığını belirtti. Depren, “Alanya’da bu vakaların önüne geçilmesi adına büyük bir adım atan, kadınların devlet eliyle korunması adına büyük emekler sarf eden Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

“PROJELERİMİZ HIZLA YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise yaptığı konuşmada şu noktalara değindi: “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde böyle anlamlı bir merkezi kentimize kazandırmaktan, siz değerli kadınların hizmetine sunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde, Aile, Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’mizin üst katında hizmet verecek olan Aile ve Kadın Destek Merkezimizin şehrimize ve tüm kadınlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugüne kadar verdiği çok yönlü hizmetlerle engelli birey ve ailelerine kucak açan Engelsiz Park ve Yaşam Merkezimiz, “Engelsiz Kent Alanya” sloganıyla, engelli kardeşlerimizin karşılarına çıkan engelleri kaldırmak için yürüttüğü çalışmalara, yeni vizyon ve projelerle daha güçlü şekilde devam edecektir.

“KADINLARIMIZ HER ALANDA DESTEKLENECEK”

Alanya Belediyesi olarak, en önemli amaçlarımızdan biri; kadınların, toplumda hak ettikleri değeri bir an önce tam olarak kazanmalarıdır. Biz, hem kadınlarımızın hayat standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz, hem de onlara aktif olabilecekleri nitelikli ortamlar hazırlıyoruz. Ücretsiz hizmet verecek olan Aile ve Kadın Destek Merkezi’mizde her alanda kadınlarımızı destekleyeceğiz.

“BU HEPİMİZİN MÜCADELE ETMESİ GEREKEN BİR KONU”

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışımızla hizmete sunduğumuz Aile ve Kadın Destek Merkezimiz bünyesinde vereceğimiz psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı, hukuksal danışmanlık, diyetisyen hizmeti, eğitim seminerleri, hobi ve el becerileri kazandırmaya yönelik atölye çalışmaları ile her daim kadınlarımızın yanında olacağız. Onları mücadelelerinde destekleyeceğiz, karşılaştıkları zorluklar karşısında daha güçlü şekilde hayata tutunmalarını sağlayacağız. Toplumsal sorumluluk bilinciyle, kadına yönelik her türlü fiziki ve psikolojik şiddeti önlemek için mücadele edeceğiz.


Bu haber 185 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü