ALANYA’LI SİYASİLER AYTEMİZ DOLUM TESİSİNİ PROTESTO ETTİ

22:22:43 | 2020-07-16

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Alanya'nın Yeşilöz Mahallesi'ne, Aytemiz Tesisleri tarafından yapılan akaryakıt depolama istasyonu, çevrecileri seferber etti. Bölgede yaşayan ve çevreci vatandaşların şikayetiyle bilirkişiler bölgede dün öğle saatlerinde inceleme yaptı. Keşif alanına çok sayıda siyasiler, sivil toplum kuruluşları, çevreciler ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.

Çevreci vatandaşların “Yeşilöz Sahiline Dokunma” kampanyasına siyasilerden destek geldi. Yeşilöz sahilinde denizin ortasına yapılan akaryakıt depolama istasyonu çok sayıda şikayetle birlikte bilirkişiler tarafından incelendi. Şikayet edenler arasında turizmciler, çiftçiler, siyasiler ve çevreciler vardı. Çevreye zarar vermesi ihtimaliyle hem turizm için hemde tarım işiyle uğraşanlar için sıkıntı oluşturan akaryakıt depolama istasyonu bir çok kişi tarafından istenmiyor. Yeşilöz sahilinde dün öğle saatlerinde bilirkişiler tarafında yapılan keşfe MHP Antalya Eski Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP Alanya İlçe Başkanı Çoşkun Karadağ, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Tuluk, Sivil Toplum Kuruluşları, çevreciler ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı. Doğaya ve canlılara zarar vermesiyle birlikte turizm açısında ve bölgede tarım işiyle uğraşan vatandaşlar tarafından tehdit oluşturmasından dolayı Çevreciler, Yeşilöz Mahallesi’nde yapımı devam eden ve büyütülmesi gündemde olan dolum tesisi için mahkemeye başvurdu. Vatandaşların şikayeti üzerine Akaryakıt istasyonunda keşif için bölgede bilirkişi incelemesi yapıldı.


Bu haber 276 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü