ALİ ŞAHİN;ESAS TEŞEKKÜRÜ HAK EDEN AİLE UNUTULDU.KONAKLI KONĞRE MERKEZİNİN YERİNİ ÜCRETSİZ BAĞIŞLAYAN AHMET TAŞ VE AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİLMEDİ

19:23:53 | 2020-07-05

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Konaklı Kongre Merkezi’nin, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin merkezi dersliğine dönüştürülmesi ve öğrencilere eğitim verilmesi oubat Üniversitesi arasında tadilat inşaatının esaslarını belirleyen bir protokol imzalandı. Protokolün imza törenine; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Milletvekilleri, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in katıldı.
Protokolün imza töreninde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ile ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ı, Konaklı Kongre Merkezi’nin yükseköğretime kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmadan dolayı kutladı.
Konaklı Kongre Merkezi’nin ALKÜ’ye tahsis edilmesinin ardından çalışmalara başlandığını ifade eden Rektör Kalan, “Konaklı Kongre Merkezi’nin içerisindeki tahribattan dolayı kullanılması mümkün değildi. Bu tahribatı Üniversitemiz bütçesiyim karşılamak çok mümkün görünmüyordu. ALTSO Başkanımız Mehmet Şahin bu konuda bize destek olacağını her fırsatta yeniliyordu. Bugün de bu değerli protokolü, sayın bakanlarımızın şahitliğinde, Başkanımız Mehmet Şahin ile imzaladık. Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin de, “Konaklı Kongre Merkezi’nin atıl durumda kalmaması için Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan ile güzel bir işe imza attık. Alanya’mızın huzurunda Alanya’ya kattığı desteklerden dolayı Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile programımıza katılan tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederim” ben diye konuştu.

ALİ ŞAHİN BURAYI BAĞIŞLAYAN RAHMETLİ AHMET TAŞI UNUTMAYIN

Alanya belediyesi MHP 'li Meclis üyesi eski KONAKLI belediye başkanı ALİ Şahin konğre merlezinin bulunduğu arazinin kendisi başkanlığı döneminde rahmetli Ahmet Taş tarafından belediyeye hiç bir ücret alınmadan bağışlandığını hatırlattı.Şahin burası ilim yuvasına dönmesi beni çok sevindirdi.ancak bir teşekkürüde Taş ailesi hak etti.bugün gerçekleşen imza protokolünde onların unutulması beni üzdü diyerek şu ifadeleri kullandı;Konaklı kongre merkezinin Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine verilmesi,bu merkezin bir ilim yuvasına dönüştürülmesini memnuniyetle karşılamaktayım.Alanyamız için hayırlı olmasını temenni eder,vesile olanlara teşekkür ederiz.Bahsi geçen bugünki değeri 10-12 milyon TL civarında olan 8.147,23m2 yer ,dönemim içerisinde yapılan imar çalışmasında Taş ailesi tarafından bedelsiz olarak Konaklı belediyesine bağışlanmıştır.Bu yeri merhum Ahmet Taş karasabanla susam fasulye karpuz ekerek kazanmış ve hiç bir karşılık beklemeden bağışlamıştır.Bu hayırsever hareketlerinden dolayı vesile olanların başında gelen Taş ailesi de büyük bir teşekkürü haketmiştir.

ALİ ŞAHİN

 


Bu haber 415 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü