BAŞKAN TOKLU KADINA ŞİDDETİ KINADI

19:01:28 | 2020-11-24

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

BAŞKAN TOKLU: KADINA ŞİDDETE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK!

Başkan Toklu’dan ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü' vesilesiyle yayınladığı mesajda;

‘‘Kadına verilen değer ve önem, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereğidir. Dolayısıyla kadının saygınlığını ve itibarını korumak, herkes için bir insanlık vazifesidir. Kadının toplum içindeki saygınlığı, itibarı ve etkinliği, gelişmişliğin ve medeniyetin de bir göstergesidir.
Bununla beraber; kadına yönelik şiddet, dünyanın her tarafında halen görmekte olduğumuz acı bir gerçektir. Tarih boyunca var olan bu sorun, günümüzde büyük tepkilere sebep olmakla ve ne yazık ki insanlığın kanayan yarası olmaya devam etmektedir.
Kadına yönelik şiddetle mücadelede, alınacak tedbirlerle birlikte, nihai çözüm için; toplumun bütün fertlerinde sevgi, şefkat ve merhamet duygularının güçlenmesi gerekmektedir. Diğer taraftan, uzlaşı kültürünün geliştirilmesi de çözüme yönelik olarak anahtar bir rol oynayacaktır. Bu doğrultuda gerçekleştireceğimiz toplumsal bir seferberlik süreci, kadınlarımızın ve bütün toplumun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün; mutlu bireyler ve müreffeh bir toplum için dayanışma vesilesi olmasını diliyorum.’’ İfadelerinde bulundu.


Bu haber 76 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü