CHP İLÇE BAŞKANI COŞKUN KARADAĞ YOLLAR VE SAHİLLER İLE İLGİLİ ALANYA BELEDİYESİNE SESLENDİ

16:51:49 | 2020-07-08

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Karadağ'dan Alanya Belediyesine Çağrı
CHP Alanya İlçe Örgütü, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını Avsallar CHP ofisinde gerçekleştirdi.
Halkın şikayetlerinin ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplntıdan sonra Avsallar'a bağlı üyeler de bölgeyle ilgili şikayetlerini dile getirdi. Avsallar eski belediye başkanlarından Şerif Kaya'nın da bulunduğu toplantıda bölgeye ait pek çok sorun dile getirildi. En çok üzerinde konuşulan konulardan birisi bölgede bulunan turizm işletmelerinin sahillerde ve sahil yolları üzerinde yaptığı işgaliyeler oldu. Halkın denize rahat ulaşamadığı ve sahillerin çitlerle kapatılarak sahiplenildiğini belirten Avsallar sakinleri bu konuda mücadele ettiklerini ve destek istediklerini dile getirdiler.
Basına açıklama yapan İlçe başkanı Coşkun Karadağ; Payallar-Türklar arasına, sahile parelel olarak Alanya Belediyesi tarafından yapılan duvarın halkın sahile geçişini zorlaştırdığını belirterek her 50 metrede bir sahile geçiş ve de araçlar için otoparkların yapılması gerektiğini söyledi. Bu vesileyle Alanya Belediyesine bu düzenleme için çağrı yaptıklarını belirtti. Sahillerin yağmalandığını, kamuya ait yerlere ve yollara turistik tesislerin ilaveler yaptığını, çitlerle sahile halkın geçişinin de engellendiğini sözlerine ekledi. Ayrıca halka hizmet veren İncekum Plajının merkezi hükümet tarafından bu ay sonunda tahsis yapılacağını, bunun büyükşehire verilmesini talep ettiklerini, böylece gerçek bir halk plajının nasıl olacağının güzel bir örneğini sergileyebileceklerini söyledi.


Bu haber 191 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü