HÜSEYİN DEĞİRMENCİ’DEN ESNAFA ÇAĞRI

13:42:05 | 2021-01-27

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren küçük esnafı desteklemek için daha önce açıklanan kira desteği uygulaması uzatıldı. Uzatılan kira desteğine başvuru yapılması için Değirmenci, esnafa çağrıda bulundu.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira desteği konusunda ki müjdeyi sosyal medya hesabından verdi. Pekcan paylaşımında, "Bakanlığımıza ulaşan talepler üzerine esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlıyoruz. Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız, başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59'a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.


Pekcan’ın paylaşımın ardından her fırsatta esnasında sorunlarına dile getiren isimlerden Alanya Lokantacılar, Pansiyoncular ve Hediyelik Eşyacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, "Bildiğimiz üzere pandemi döneminde yaşadığımız sıkıntılar sebebiyle geçtiğimiz günlerde aralık ayı sonlarında Ocak'ın 8'ine kadar Ticaret bakanlığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla gelir kaybı yaşayan esnaflarımız gelir desteği ve yine kira ile ilgili destekler sağlandı. Bunların başvuru süreçleri de 8 Ocak'ta sona ermişti. Ancak bu süreçte konuya anlayamayan ve başvuru yapamayan esnaf arkadaşlarımız oldu. Süre bittikten sonra da bize ulaştılar nasıl başvurabiliriz tekrar diye. Bu konularla ilgili gelen talep üzerine Ticaret bakanımız bir açıklama yaptı. Bu başvuru sürelerini 31 Mart saat 23.59'a kadar uzatıldı. Şu ana kadar geçtiğimiz dönemde 8 Ocak'a kadar başvuru yapamayan ama yasal hakkı olan arkadaşlarımızın esnaflar 31 Mart saat 23.59 a kadar e-devlet üzerinden girerek başvurularını yapabilirler. Yine bu fırsatı değerlendirmelerini kendilerinden istiyorum" dedi. 


Bu haber 338 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü