İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI ALPER ARIKAN;RESMEN ESNAFLA ALAY EDİYORLAR

11:42:41 | 2020-12-16

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası esnaf için açıkladığı çözüm önerileri ile ilgili değerlendirmede bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan, her defasında açıklanan destek paketlerinin TV reklamı olarak kaldığını söyledi. 
Esnafın desteklerden yararlanamadığını belirten Alper Arıkan, “Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde kentimizin esnaflarının yoğunlukla bulunduğu bölgelerdeki iş yeri kiraları ortalama 70-100 metrekare olan dükkanlarda 7 bin ila 35 bin TL arasında değişiyor. Kira destek kapsamında 3 ay ödenecek olan ‘Bin TL’ gibi bir rakamın esnafımızın çay parasını dahi karşılamayacağı açıkça görülüyor. 2020 yılında bölgemiz esnaflarının ortalama kazanç kaybı ise yüzde 90 civarında. Yani yılın 9 ayı ne yazık ki yok!  Her seferinde gösterişli cümleler ile destek paketleri açıklanıyor. Ne yazık ki bu paketler önümüzde sadece sosyal medya ve TV reklamı olarak kalıyor. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretlerimizde dinlediklerimizden toka çıkarak bölge esnafımızın desteklerden faydalanamadığını üzülerek söylüyoruz. Borçlar birikmiş ve kapıya dayanmış durumda. Ödenemeyen çekler için hapis cezaları konuşulmakta. Kimi esnaf kepenk indiriyor, kimi ise ayakta kalma mücadelesi veriyor. Fakat hepsinin ortak noktası biriken borçlar ödenemiyor” dedi. 


Hükümet tarafından açıklanan esnaf ve kira desteklerinin kesinlikle beklenileni ve ihtiyacı karşılamadığını vurgulayan Yeşilkaya, “Esnafımız artık son direnç noktasında. Geçiştirme ve göstermelik çözümler istemiyor. Kâr beklentisi olmamakla birlikte sadece borçlarını kapatabilmeyi bekliyor. Bu denli pahalı olan ve turizm sezonu olmamasından dolayı çok ciddi derecede gelir kaybına uğrayan bölgelerde hükümetimizden gerçek anlamda destek olabilecek çözüm önerileri bekliyoruz. Esnafımız reklamlarla değil dertlerine derman olacak çözümlerle mutlu olacaktır” dedi.


Bu haber 906 kez okundu.
ETİKET :  

Tümü