19 MAYIS COSKUYLA KUTLANDI

GÖKSEL GENÇLERİ COŞTURDU

15:35:32 | 2019-05-20

 

Yaz düğünlerinin en güzel adresi Sea Star Hotel, muhteşem atmosferi deniz kenarı kir düğünü konsepti ve Cüneyt Güzel ve orkestrası ile 2021 rezervasyonları için sizleri bekliyor.
Bilgi ve Rez. :0532 213 34 33

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin önderliğinde gerçekleşen etkinlikler, 19 Mayıs’ın şanına yakışır görüntülere sahne oldu. Etkinliklere katılan vatandaşlar önce Fener Alayı ardından da Göksel konseri ile coşkunun zirvesine ulaştı.

Alanya belediye si ve Alanya Kent Konseyi işbirliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl dönümü için hazırlanan etkinlikler, Alanya’da adeta birleştirici güç oldu. Saat 20.30’da Hükümet Meydanı’nında bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanan on binler, 21.00’da Fener Alayına geçti. Fener Alayına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, siyasi partilerin temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile kurum amirleri de katıldı. Alanya’daki Ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla İskele yönünde yürüyüşünü gerçekleştiren coşkulu kalabalık, saat 22.00’da Alanya Belediyesi’nin organizasyonunda Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Göksel konseri ile eğlendi.

BAŞKAN YÜCEL: “BU COŞKU, BU HEYECAN HİÇ DİNMESİN

günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı 100. Yılında minnet ve coşkuyla kutluyoruz. Şanlı tarihimizin yazılmasında kahramanca mücadele eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Bize bağımsız bir ülke bırakan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı istiklal meşalesini hiç söndürmeden geleceğe taşımak hepimizin görevidir. Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve milli kimliğine sahip çıkan toplumlar, ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflere, ay yıldızlı bayrağımızı daha güçlü dalgalandırarak, milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeden, emin adımlarla yürüyeceksiniz. Bizim azmimizi, bizim ideallerimizi, bizim beklentilerimizi sizler çok daha yüksek burçlara taşıyacaksınız. Sizler Türkiye'nin istikbalisiniz, Türkiye'nin en büyük zenginliğisiniz” diye konuştu.

 


Bu haber 51 kez okundu.
ETİKET :   alanyadan haber alanya haber oyun altın fiyatları yemek tarifleri seyahat sağlık hava durumu kadın sinema kazalar otel rezervasyon canlı gezilecek yerler

Tümü